Алабама

Алабама

Алабама - штат на південному сході США один з його «сусідів» - штат Флорида. Алабама має «вихід» до Мексиканської затоки. За площею і кількістю жителів цей штат займає відповідно 30-е і 23-е місця. В Алабамі проживає трохи менше п'яти мільйонів чоловік. Функції адміністративного центру виконує місто Монтгомері в роки Громадянської війни колишній столицею конфедератів. У числі найбільших міст штату значаться Бірмінгем Хантсвіл і Мобіл. Назва «Алабама» походить від назви індіанського племені штат має і другу назву - «Серце Півдня».


Перше європейське поселення на землях Алабами було засноване на початку XVIII століття. Основа економіки - сільське господарство колись штат спеціалізувався на вирощуванні бавовни але після Великої Депресії розширив перелік агрокультур і почав розвивати інші галузі в основному промисловість.


Кінематографісти і письменники часто відправляли своїх героїв в Алабаму. Так головний герой фільму «Форрест Гамп» був родом з містечка в Алабамі і закінчив університет штату. В Алабамі ж відбувається дія книги «Вбити пересмішника» Харпер Лі.

Алабамський університет у місті Юніверсіті був заснований у 30-ті роки XIX століття і мав кілька філій у містах штату. Одна з філій знаходилася в Хантсвіллі, зараз в цьому місті розташований і космічний і ракетний центр, в якому є музей науки і тематичний парк. Монтгомері, що увійшов в історію як столиця Конфедерації, зберіг резиденцію президента конфедератів Джефферсона Девіса, який в 1861 році був інавгурований тут. У місті Троя можна відвідати музей історії першопрохідців.

Природні пам'ятки штату включають парк Де Сото на березі Міссісіпі, острів Дофін-Айленд в затоці Мобіл з пташиним заповідником, акваріумом при морській лабораторії і фортом Гейнс часів Громадянської війни, національні заказники і заповідники: Літл-Рівер Каньйон, Талладега та інші.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

Image